Capoeira dla dzieci

Obecnie – w świecie, który pędzi do przodu szybciej niż jesteśmy w stanie nadążyć nasze dzieci potrzebują inspiracji, przykładów i pozytywnych wzorców. Za młodu warto wyrobić w sobie zdrowe nawyki, które będą im towarzyszyć przez całe życie. Wiek przedszkolny oraz wczesne lata młodości to dobry okres na to by zbudować w dziecku chęć do samorozwoju i doskonalenia swoich możliwości. Nie patrzmy biernie na słabnącą motywację i aktywność naszych dzieci. Brak ruchu, systematyczności i poczucia obowiązku grożą otyłością, chorobami cywilizacyjnymi oraz brakiem ambicji i dobrego zachowania.

Capoeira dla dzieci to znakomity system ogólnorozwojowy. Dzieci poprzez zabawę uczą się elementów Capoeira – jednocześnie znakomicie się przy tym bawiąc. Gry i zabawy oraz zdrowa rywalizacja motywują dzieci do ruchu. Na naszych zajęciach w bezpieczny sposób dzieci przełamują własne ograniczenia, poznają swoje możliwości a co najważniejsze – rozwijają się i doskonalą w wielu aspektach:

– poprawia się wyczucie rytmu – dzieci poprzez elementy taneczne i grę na instrumentach poprawiają swoje taneczne i muzyczne zdolności – przez co capoeira daje bazę do pracowania nad muzykalnością.

– zwiększa koordynacje ruchową, poprawia czas reakcji i refleks, wyczucie przestrzeni i odległości, równowagę i balans ciała. Uczy posługiwania się umiejętnie środkiem ciężkości i balansowania – przez co capoeira znakomicie poprawia wyniki w innych sportach.

– polepsza elastyczność i gibkość. Stawy, mięśnie i ścięgna zwiększają swój zakres pracy co poprzez systematyczny naciąg i powtarzanie elementów akrobatycznych prowadzi do zwiększonej ruchomości całego ciała.

– uczy podstawowych odruchów z zakresu samoobrony – to stanowi bodziec do poprawy samooceny i pewności siebie.

– uczy rozwiązywania problemów, analitycznego oraz przestrzennego myślenia, współpracy w grupie – co bezpośrednio przekłada się praktyczne umiejętności w życiu

– szacunek, poczucie obowiązku, systematyczność, umiejętne dążenie do celu, motywacja, wyznaczanie celu, zaangażowanie- to tylko niektóre z psychologicznych wartości, które Capoeira prezentujeDSC_8821A